|
Een dansworkshop, ontspannend, fun én cultuur tegelijk Dansen met je leerlingen, wat is er leuker dan dat?Kinderen hoeven maar een paar noten muziek te horen of ze gaan aan het dansen. Als volwassene weet je het maar al te goed: dansen is leuk, dansen maakt je vrolijk, dansen is ontspannend. Waarom dan ook eens geen dans workshops organiseren in de school? Maar ga niet zomaar aan de slag. Doe het overlegd en op maat van je leerlingen. Heb je leerlingen die graag eens zouden breakdancen maar niet altijd de gelegenheid vinden? Of wil je kinderen uit de basisschool laten kennismaken met andere culturen en dit via een workshop dansen? Dan ga je de Spaanse of Japanse toer op met een dagje dansworkshop. Dansen als communicatiemiddelVan de vele workshops die er bestaan, is dansen wel een zeer populaire workshop. Dansen is voor kinderen een vorm van ontspanning, maar anderzijds ook een vorm van expressie en communicatie. Door het bewegen op muziek uiten ze gevoelens: vreugde, droefheid, gekke gevoelens of juist heel ernstige. Dansen laat hen toe om alles eens los te laten en zich op muziek uit te leven. Dansen kan voor kinderen een middel zijn om te communiceren, zowel onderling als naar hun ouders of leraars toe. Dansen is vaak makkelijker dan woorden als je iets wil uitdrukken. Misschien begrijp je als leraar plots een bepaald kind veel beter als je het kind hebt zien dansen? Het is alvast het proberen waard. Workshop dansen in je school integrerenEen workshop dansen kan volledig afzonderlijk georganiseerd worden: een dagje dansen onder begeleiding van een professional. Maar het kan ook samengaan met onder meer de muziekles of de gymnastiekles. De input van de leraars muziek en turnen kunnen bijdragen tot het succes van een dansworkshop. Verschillende domeinen en invalshoeken komen aan bod en maken het voor de deelnemers van de dans workshop nog boeiender. Hoe meer je de leefwereld van het kind aan bod laat komen, hoe prettiger en leerzamer de workshop wordt. En misschien is een dagje dansen voor heel veel kinderen de aanzet tot meer: van een klein dansje op de speelplaats tot een danscursus of een heuse danscarrière, wie weet! |
| https://kleinkunstig.nl |
Veelgestelde vragen
Waarom is dansen een goede workshop voor scholen?▼
Dansen is ontspannend, fun en bevordert cultuur tegelijk. Het helpt kinderen gevoelens uit te drukken, bevordert communicatie en maakt ze vrolijk. Dansen kan ook samengaan met muziek- en gymnastiekles voor meer impact.
Hoe kan dansen als communicatiemiddel gebruikt worden?▼
Dansen stelt kinderen in staat gevoelens uit te drukken zonder woorden. Het is een vorm van expressie waarbij ze vreugde, droefheid en andere gevoelens kunnen delen met elkaar, hun ouders en leraars.
Kunnen dansworkshops gekoppeld worden aan andere vakken?▼
Ja, dansworkshops kunnen samengaan met muziekles of gymnastiekles. Dit maakt de workshop boeiender en leerzamer doordat verschillende domeinen en invalshoeken aan bod komen.
Wat zijn voorbeelden van dansworkshops die je kan organiseren?▼
Je kan breakdance workshops organiseren, of kinderen cultureel onderwijs geven via Spaanse of Japanse dansvormen. Kies altijd op maat van je leerlingen voor de beste resultaten.
Kan een dansworkshop leiden tot meer interesse in dansen?▼
Zeker! Een dagje dansworkshop kan de aanzet zijn tot meer: van een klein dansje op de speelplaats tot danscursussen of zelfs een danscarrière.














